SH-60 SEAHAWK Pencere Silahı Entegrasyonu

S-60 Seahawk mesneti yerli tasarım ve görev profiline özgün silah kaidesi ve taban arayüzden oluşmaktadır. Mesnetin platforma entegresi için platform üzerinde yapısal tadilat yapılmasına gerek yoktur.

Silah kaidesinin helikopter içine katlanabilir özelliği ile KAPI KAPALI UÇUŞ İMKANI sağlamaktadır. M134 Minigun silahları için kaide üzerinde silaha giden elektrik akımını açıp kapatan havacılık standartlarına uygun elektrik kilit mekanizması (electric switch) bulunmaktadır.

Aletsiz söküp takma özeliği sayesinde ÇOK KISA GÖREVE DÖNÜŞ (TURN-AROUND) sağlamaktadır.

7.62mm M134 Minigun, 5.56mm PM556 Mikro Minigun, M249 ve M240 makinalı tüfekler ile kullanılabilir.

Silahın, atış pozisyonunda iken, üzerinde bulunduğu platformu vurmaması için mesnet üzerinde tahditlendirme yapılmıştır.

Helikopterin yarattığı veya silahın atışından kaynaklı titreşimler sebebiyle mesnet üzerinde oluşabilecek gevşeme ve çalışma boşluklarının önüne geçmek için mesnet üzerinde özel tasarım ilave bir emniyet kilit sistemi kullanılmıştır.

Zemin arayüzü helikopter tabanında bulunan koltuk bağlantı aparatlarına özel tasarım kilit mekanizması ile tutturulmaktadır. Bu zemin arayüzüne mühimmat kutusu ve akü kutusu montajlanmaktadır.