Basın

 • Unidef Diversifies its Weapon Integration Solutions with New Platforms
  TEMMUZ 2019

  Unidef Diversifies its Weapon Integration Solutions with New Platforms

  Unidef displayed its new small- and medium-calibre gun integration solutions for land, naval and air platforms for the first time at IDEF. Having completed the integration of the M134 Miniguns aboard the AS532 COUGAR and the S70i/UH-60 BLACK HAWK helicopters to the great satisfaction of the Turkish end-users, the company is now expanding its solutions for air platforms for use aboard CH-47 and AB412 helicopters.

  Devamı

 • Unidef’ten, Özel İhtiyaçlara Sıra Dışı Silah Entegrasyon Çözümler
  MAYIS 2019

  Unidef’ten, Özel İhtiyaçlara Sıra Dışı Silah Entegrasyon Çözümler

  Entegre edildikleri platformların kabiliyetlerini arttıran birer kuvvet çarpanı olarak değerlendirilen küçük ve orta kalibre silahların entegrasyonu, çeşitli nedenlerle güç bir mühendislik problemi haline gelebiliyor. Bu nedenler arasında; böyle bir entegrasyonun ilk defa yapılıyor olması, platforma silah entegre etmek için gerekli olan data paketlerinin kaynak ülke tarafından paylaşılmaması, platformun performansının değişmemesi gerektiği ya da sertifikasyona dair konular yer alabiliyor. Unidef, bugüne kadar tamamladığı ve halen üzerinde çalıştığı projelerle böyle durumlarda başvurulacak, yetkin ve güvenilir bir çözüm ortağı olduğunu, defalarca kez ispatlamış bir firma kimliğiyle IDEF 2019’a katılıyor.

  Devamı

 • Unidef, Hedeflerini ve Misyonunu, Yenilenen Logosunda Simgeleştirdi
  KASIM 2018

  Unidef, Hedeflerini ve Misyonunu, Yenilenen Logosunda Simgeleştirdi

  Unidef Birleşik Savunma Sanayi A.Ş., sektördeki hedeflerini ve misyonunu, yenilenen logosu ile simgeleştirdi. Bir “balarısı” şeklinde tasarlanan Unidef’in yeni logosunda, balarısının gövdesinin formu, çapraz bir şekilde çatılan iki tüfek tarafından oluşturuluyor. Bu tüfekler, Unidef’i, bir ortak girişim şirketi olarak kuran; Samsun Yurt Savunma ve Kayhan Av Tüfekleri firmalarını temsil ediyor. Silah üretme geleneğini, kendinden sonraki nesillere miras olarak aktarmak isteyen firma, balarısı formuyla bu birlikteliğin; üretkenlik, verimlilik, yaratıcılık ve iş birliği ülküsüyle pekişmesini istiyor. Balarısının kanatları olan uçan bir varlık olma özelliği, logoda, Unidef firmasının, havacılıkta kat edeceği yolu simgeliyor. Balarısının bal üretiyor olması, Unidef firmasının, anayurt savunmasında, askeri ihtiyaçlara zekice çözümler sunmayı amaç edindiğini simgeliyor. Balarısının kovan yapıyor olması, Unidef’in, mühendislik odaklı bir firma olmaktan vazgeçmeyeceğini simgeliyor. Balarısının, tabiatın döngüsüne, çiçeklerin döllenmesi ile yardımcı olması da Unidef’in, sektör paydaşlarıyla kuracağı iş birliktelikleriyle sinerji yaratmaya önderlik edeceğini simgeliyor. Balarısının iğnesi ise Unidef’in, her zaman ülkesinin çıkarını ve menfaatlerini gözeteceğini simgeliyor.

  Devamı

 • Unidef Provides Smooth
Integration of Gun Mounts
  HAZİRAN 2018

  Unidef Provides Smooth Integration of Gun Mounts

  Small calibre weapons grant significant capabilities to aerial platforms in different mission scenarios; however, the integration of these weapons onto their relevant platforms can demand serious engineering work. By reducing the risks associated with such processes, Unidef transforms the integration of weapons into a smooth and seamless project step.

  Devamı

 • Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın UNIDEF stand ziyareti.
  MAYIS 2017

  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Savunma Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın UNIDEF stand ziyareti.

  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım IDEF 2017 fuarında Unidef'in standına büyük ilgi gösterdi. Ziyareti esnasında, Unidef'in Cougar ve Blackhawk helikopterlerine yapmış olduğu entegrasyonla alakalı gelişmeleri dinledi.Unidef M134 tabanlı, orta kalibre ağır makinalı tüfeklerin, arama kurtarma helikopterleri yanısıra, kara ve deniz platformlarında da sorunsuz kullanilabilmesi için entegrasyon projeleri yapmakta. Bu amaçla mühendislik, proje geliştirme ve üretimi tamamen Türk mühendis ve iş gücü ile yürütmektedir.


 • Söyleşi: Ohio Ordnance Works, Sınırlarını Unidef ile Genişletiyor
  Ağustos 2017

  Söyleşi: Ohio Ordnance Works, Sınırlarını Unidef ile Genişletiyor

  Ohio Ordnance Works (OOW), ABD’nin ve dünya genelinde çeşitli devletlerin kurumlarının kullanımı için ateşli silahlar üretiyor. Türkiye’de Unidef ile iş birliği yapan OOW, Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet güçlerinin önemli bir ortağı hâline geldi. OOW ve Unidef, artık iş birliklerini genişletmenin ve daha da derinleştirmenin yollarını arıyor.

  Devamı

 • Profense, Unidef ile Yeni Ufuklar Keşfetmeye Hazır
  Temmuz 2017

  Profense, Unidef ile Yeni Ufuklar Keşfetmeye Hazır

  Geçtiğimiz dönemde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin AS532 Cougar ve S60 ve S70 BLACK HAWK helikopterlerine M134 Minigun silahını başarıyla entegre eden Unidef, bu projelerde, Minigun silahının üreticisi ve dünya çapında tek distribütörü olan Profense ile çalıştı. Yakın ve her iki tarafa da fayda sağlayan bir iş birliği yürüten bu iki firma, çalışmalarını, yeni projelerle daha da genişletmeyi planlıyorlar.

  Devamı

 • Unidef, Silah Entegrasyonu Tecrübesini Derinleştiriyor
  MAYIS 2017

  Unidef, Silah Entegrasyonu Tecrübesini Derinleştiriyor

  Şu ana kadar yürüttüğü çalışmalarda Unidef, silah entegrasyonu kapsamında, sadece mekanik entegrasyon çalışmaları gerçekleştirdi; platformun elektronik ve aviyonik kısımlarına müdahale etmedi. Son kullanıcı, firmadan, pratik bir şekilde ve platformun ana şasesine bir müdahalede bulunmadan, belli bazı silah sistemlerini entegre etmesini talep etti. Dışarıdan bakıldığında, “platforma müdahale edilmemesi” basit bir gereksinim gözükse de yapılan çalışmaları daha da zorlu hâle getiriyor.

  Devamı

 • Sinerji ile Gelen Başarı: Unidef
  AĞUSTOS 2015

  Sinerji ile Gelen Başarı: Unidef

  Türkiye’nin, savunma sanayisinde yaşadığı gelişim, sadece teknoloji ve ürünlere yansımıyor; aynı zamanda iş modelleri de bu büyüme ile gelişiyor ve çeşitleniyor. Farklı bir iş modeli ile yola çıkan Unidef, ilk projesini başarı ile tamamladı ve artık kendini ispat etmiş bir firma olarak geleceğe daha güvenle bakıyor.

  Devamı
Positive SSL